Koszyk 0 0,00 PLN
PASCHAŁ z dodat. WOSKU NATURALNEGO - 7 kg / 115 cm / Ø - 9,5 cm
PASCHAŁ z dodat. WOSKU NATURALNEGO - 7 kg / 115 cm / Ø - 9,5 cm PASCHAŁ z dodat. WOSKU NATURALNEGO - 7 kg / 115 cm / Ø - 9,5 cm PASCHAŁ z dodat. WOSKU NATURALNEGO - 7 kg / 115 cm / Ø - 9,5 cm

Cena brutto: 560,00 PLN

Cena netto 455,28 PLN

Jednostka miary: egz.

Powiadom mnie o dostępności

Stan: brak towarubrak towaru

» Porównaj

Opinie: 1

Sklep liturgiczny dlaKatolika.pl oferuje paschał parafinowy z dodatkiem wosku naturalnego. Elementy naklejane na tych paschałach wykonane są z materiału woskowego, przestrzenne, złocone. W komplecie z paschałem 5 gron żywicznych.

 

wysokość: 115 cm

średnica: 9 cm

waga: 7 kg

zawartość wosku: 30%

 

Paschał można kupić u nas przez sklep internetowy, z wysyłką kurierem lub osobiście w siedzibie naszej Hurtowni Quo Vadis w Rzeszowie. 

 

Świeca paschalna symbolizuje Zmartwychwstałego Chrystusa. Paschał zapalany jest co roku w czasie Liturgii Światła w Wielką Sobotę jako symbol Zmartwychwstałego Jezusa Chrystusa. Na paschale ksiądz znaczy znak krzyża wypowiadając przy tym słowa: "Chrystus wczoraj i dziś, początek i koniec. Alfa i Omega. Do niego należy czas i wieczność. Jemu chwała i panowanie przez wszystkie wieki wieków".

 

W ciągu roku liturgicznego Paschał stawiany jest obok chrzcielnicy i zapalany jest na Mszę pogrzebową lub Sakrament Chrztu Świętego. Kapłan udzielający chrztu lub ojciec chrzestny zapala od paschału świecę chrzcielną jako znak narodzenia się nowo ochrzczonego dziecka dla Królestwa Bożego.

 

Nazwa paschał pochodzi z języka hebrajskiego i oznacza "przejście". Pan Jezus jako pierwszy przeszedł przez śmierć do nowego życia i tym samym uzdolnił każdego z nas do tego przejścia. Uroczysta procesja wejścia do świątyni z zapalonymi świecami w Noc paschalną i trzykrotnym śpiewem aklamacji "Światło Chrystusa" przypomina Słowa samego Jezusa: „Ja jestem światłością świata. Kto idzie za Mną, nie będzie błądził w ciemnościach, lecz będzie miał światłość życia” (J 8, 12) 

 

Paschał zawsze składa się z pewnych stałych elementów. Nie można ich zmieniać, zastępować innymi lub modyfikować. Każdy z nich zawiera bowiem głęboką symbolikę:

1. Krzyż - symbolizuje Mękę i Śmierć Pana Jezusa oraz chrześcijaństwo

2. Alfa i Omega - to pierwsze litery alfabetu greckiego umieszczane zawsze na paschale oznaczają Pana Boga, który istnieje odwiecznie i nigdy nie przestanie istnieć.

3. aktualny rok - oznacza dzieje ludzkie wpisane w nieskończone istnienie Boga

4. pięć gron - to czerwone ozdobne gwoździe o kształcie kropli krwii - symbolizują Pięć Najświętszych Ran Pan Jezusa zadanych Mu podczas Męki Krzyżowej.

 

DO GÓRY
© Comarch SA 2023. All rights reserved Powered by Comarch ERP e-Sklep ®